With My J's On

Marka Jordan zaczęła być obecna w moim życiu na długo przed tym kiedy pokochały ją blogerki i kiedy Miley chwaliła się, że ma J's on her feet. Do tej pory przewijała się jednak w postaci prezentów dla mojego kochanego koszykarza, ale dzięki Hoodboyz zagościła też i w mojej szafie.
Spodniami zdążyłam się już Wam pochwalić na Instagramie i Facebooku, jednak jeśli ktoś z Was myślał, że zestawie je w typowo sportowy sposób to był w wielkim błędzie. Mam nadzieję, że dzisiejszą stylizacją udowodnię Wam, ze dresy mogą mieć także eleganckie oblicze.

ENG: Jordan brand has been in my life years before Miley sang that she got J's on her feet. My fiancée loves and plays basketball, so the Jordan's products were the best presents I could gave him. But now, thanks to Hoodboyz I got my own Jordan apparel in the closet. 
I've already show you this pants on my Instagram and Facebook, but if you thought that I match them in a totally sports way you were wrong. I hope that my outfit proves that sweatpants could be elegant too.
Sylwia

 
fot. gootex

koszula/shirt - Orsay
spodnie/pants - Jordan via Hoodboyz (podobne TUTAJ/similar HERE)
buty/shoes - TOPSHOP
kopertówka/clutch - z szafy cioci/from my aunt's closet
bransoletka/bracelet - New Look

Post a Comment

0 Comments

Mark Hamill begs fans to stop DMing him on Twitter